• naše weby..
  • ..
  • .
Téma

Dobrá praxe / galerie udržitelného rozvoje

Jihomoravský kraj: Inovační centrum učí podnikat středoškoláky

Rozdíly mezi tím být zaměstnaný nebo podnikat. Sestavit si vlastní byznys plán. Stát se na několik hodin podnikatelem. Prezentovat svůj produkt nebo službu fiktivním investorům. Tak vypadají workshopy, kterými odborníci z JIC (Jihomoravského inovačního centra) chtějí inspirovat hlavně studenty středních i vyšších odborných škol k podnikání. Kurzy se konaly letos poprvé. Za poslední dva měsíce jimi prošlo 160 mladých lidí a 50 učitelů.

Eat Well, aplikace, která po naskenování potraviny prozradí její složení, původ nebo alergeny. Druhá technologie, Hitchhikers, má být pro stopaře. Podle ní budou přesně vědět, jaká auta se objeví na jejich plánované trase a nabízí spolujízdu. Třeba takové projekty navrhli studenti z Gymnázia Brno, třída kapitána Jaroše, během workshopu v prostorách JIC. ”Velkým přínosem pro studenty je, že mají celé dopoledne na to, poslechnout si a vyzkoušet nejmodernější techniky zpracování podnikatelského záměru. Navíc jsme mimo školu a můžou vidět i jiné zajímavé prostředí jako je podnikatelský cowork, což je něco jiného než třeba zaměstnání jejich rodičů,” říká učitelka ekonomie z Gymnázia Brno, třída kapitána Jaroše, Pavlína Olšáková.

Podle závěrů zahraničního institutu Gallup, chodí do práce rádo jen 13 % lidí. V Česku je toto číslo dokonce o pět procent nižší. “Chceme, aby se mladí lidé zamýšleli velmi brzy nad tím, co chtějí v budoucnu dělat. Aby odhalovali své silné stránky a nebáli se je případně využít pro realizaci vlastního podnikatelského nápadu, ať už hned po škole, anebo někdy v budoucnu. Vydělávali by na něm a zároveň by je jejich práce bavila,” říká manažer týmu pro rozvoj podnikavosti z JIC Vojtěch Krmíček.
[...]

Související témata ...

Jihomoravský kraj

/ další dobré praxe

Nejčtenější dobrá praxe z tématu

Chrudim: Zdravá škola - Střední škola zdravotnická a sociální

Zdravá škola - Střední škola zdravotnická a sociální

Chrudim

Chrudim: Zdravé mateřské, základní a speciální školy

Zdravé mateřské, základní a speciální školy

Chrudim

Vsetín: Cyklostezka jako součást průmyslové zóny

Cyklostezka jako součást průmyslové zóny

Vsetín

Litoměřice: Mladé fórum aneb Desatero priorit města očima žáků

Mladé fórum aneb Desatero priorit města očima žáků

Litoměřice

Třebíč: Studentský parlament města

Studentský parlament města

Třebíč

Litoměřice: Kampaň Display a štítkování energetické náročnosti budov

Kampaň Display a štítkování energetické náročnosti budov

Litoměřice